Zimna kawa? Podgrzej ją!

Jak często sięgacie po kubek z kawą, bierzecie łyk i okazuje się, że … kawa już zdążyła wystygnąć. Maile, telefon i poranna wizyta szefa wystarczą, by nasza poranna przyjemność okazała się zimną lurką. Jak temu zapobiec? Możliwości jest kilka – od ignorowania maili i telefonów (co zapewni właściwą temperaturę napoju, ale nie zapewni podwyżki za efektywność pracy) po podgrzewacze na USB, które utrzymują temperaturę napoju. Hyewon Lee, projektant z USA stworzył nowy gadżet biurowy – podgrzewacz, który wygląda prawie jak łyżeczka.

Podgrzewacz również działa dzięki zasilaniu przez USB, tyle że podgrzewana jest pałeczka, którą następnie wkłada się do kubka z kawą czy herbatą. Pałeczka oddaje ciepło, które wcześniej skumulowała i dzięki temu płyn w kubku ulega podgrzaniu.

Czy gadżet jest lepszy niż podstawka na USB? Przede wszystkim grzeje płyn a nie kubek, co jest sporym plusem, a do tego nasza kawa przez stałe podgrzanie nie kwaśnieje. Oczywiście jest to kolejna biurowa fanaberia, ale … ciekawa.

Źródło:yankodesign.com