Wytrwały w pracy – dzięki ojcu

Sukces zawodowy zależy nie tylko od talentu, ale również tego, z jaka wytrwałością podchodzimy do zadań  w pracy, czy życiowych planów. Osoby które łatwo się zniechęcają i poddają rzadziej są w stanie zbudować trwałą karierę.  Popłaca zaś upór i wytrwałość – te cechy zaś zyskujemy dzięki relacji z ojcem.

Naukowcy z Brigham Young University, po przebadaniu ponad 300 rodzin stwierdzili, że takie cechy jak wytrwałość w pracy i upór biorą się przede wszystkim z relacji z ojcem. To on uczy dzieci tego, jak się nie poddawać, dążyć do celu i realizować zadania, które są przed nami stawiane.

Ojcowie, którzy w badanych rodzinach wychowywali swoje dzieci dając im miłość i ciepło, ale jednocześnie stanowiąc dla dzieci autorytet, wyjaśniając im powody, dla których dziecko ma zachowywać się zgodnie z określonymi regułami i pokazując znaczenie odpowiedzialności, budowali w dzieciach cechę wytrwałości i uporu w dążeniu do celu. To zaś, w późniejszej perspektywie przekładało się na wyniki dziecka w szkole.

Jak widać, pomysł by wydłużać urlop tacierzyński i uczyć też ojców dzięki temu, budowania relacji z dzieckiem jest ważniejszy niż nam się wydawało.

Źrodło:naukawpolsce.pl