Wypad z kolegami na piwko po pracy szkodliwy dla zdrowia

Czy socjalizowanie się z kolegami jest dobre? W nadmiarze może szkodzić zdrowiu. Tak przynajmniej wynika z badań towarzystwa ubezpieczeniowego Aviva. Zwłaszcza wtedy, kiedy główną opcją na wypad z kolegami po pracy jest pobliski bar i alkohol.

Najbardziej popularnym – jak wynika  badań – pomysłem na wspólne spędzenie przez pracowników czasu po pracy jest wypad do pobliskiego baru. 57% managerów podkreśla, że jest to najczęściej wykorzystywana opcja. 23% pracodawców, organizuje dla swoich pracowników imprezy teambuilingowe, a jedynie co 10-ty myśli o tym, by wspólnie spędzony czas nosił znamiona aktywności fizycznej.

A kiedy już pójdziemy do pubu, kończy się zwykle alkoholem. 45% managerów podkreśla, że nie ma przecież przymusu picia, podczas wspólnych wypadów, ale jedynie 7% stara się zniechęcić pracowników do picia. (Ciekawe co robi pozostała połowa).

Managerowie nie zdają sobie też sprawy z tego, że zachęcanie pracowników do socjalizowania się przy piwku, tworzy nie sprzyjające zdrowiu środowisko pracy. Zaledwie 40% managerów miało chwilę refleksji nad tym, że ich sposób na socjalizację może szkodzić w szerzej perspektywie, a i to dopiero wtedy, kiedy któryś z pracowników brał kacowe.

A jak na wyjścia do pubu patrzą pracownicy? Badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii i w tym kontekście wyniku nieco dziwią – otóż aż 52 pracowników ma nieszczególnie entuzjastycznie zapatrywać się na firmowe wyjścia, a co piąty mówi, ze takich akcji szczerze nie cierpi! Może więc zamiast piwa, lepiej zasponsorować pracownikom bilard, gokarty lub zajęcia z jogi?

A wy jak socjalizujecie się z kolegami z pracy? Wychodzicie na piwo, cz robicie coś innego razem? A może po pracy znikacie jak najszybciej, nie chcąc mieć z tymi osobami nic wspólnego?

Tagi: