Worek ze śmieciami dla pracodawcy

Zwolnić można się na wiele sposobów i choć poradniki oraz życie uczą, że nie warto palić za sobą mostów, część pracowników jest tak sfrustrowanych, że nie są w stanie rozstać się bez gniewu i żalu. Niektórzy, zwalniają się w iście kreatywny sposób. Na przykład wysyłając pracodawcy swoją wizytówkę w worku ze śmieciami.

Taką metodę wybrał Joe Sale, który pracował w firmie oferującej zniżkowe kupony przez internet – LivingSocial. Joe był na tyle zdesperowany, że postanowił zwolnić się jednocześnie dając pracodawcy jasny komunikat, co o nim myśli.

Joe został zatrudniony jako konsultant ds. marketingu. Niestety pracodawca nie wywiązał się z postawionych na rozmowie kwalifikacyjnej obietnic. Joe musiał wykonywać wyśrubowane normy sprzedaży, wynagrodzenie na które się umówili okazało się niższe, a do tego nie otrzymywał żadnego wsparcia merytorycznego od swoich przełożonych. Postanowił się zatem zwolnić. Jak to zrobił?

Otóż włożył swoją wizytówkę oraz materiały promocyjne firmy do centrali firmy w białym worku na śmieci. Do przesyłki dodał notatkę :”Traktuj swoich pracowników sprzedaży jak śmieci i patrz jak twoja firma zaczyna śmierdzieć.” Jak wyjaśniał były pracownik, nie chciał być niegrzeczny wobec pracodawcy, a jedynie chciał uzmysłowić mu, jak nie powinno traktować się pracowników. Czy manifestacja którą wykonał Sale pomogła? Na pewno sprawiła, że firma stałą się bardziej rozpoznawalna, choć niekoniecznie od pozytywnej strony.