Więcej urlopów niż przed rokiem

Zdecydowanie, albo mniej odczuwamy skutki kryzysu, albo też jesteśmy bardziej zmęczeni. W tym roku bowiem, większa ilość pracowników niż w zeszłym, deklaruje chęć wzięcia dłuższego urlopu.

Z badań przeprowadzonych przez Rynek Pracy wynika, że na dwutygodniowy urlop wybierze się prawie 1/3 Polaków (31,39%). Prawie 19% (czyli prawie co piąty pracownik) decyduje się na urlop dłuższy niż dwa tygodnie. 14% zdecyduje się na urlop krótszy, trwający tydzień lub nieco dłużej. Praktycznie taka sama ilość Polaków, jak Ci, planujący najdłuższy urlop, nie odpocznie w wakacje od pracy wcale.

W porównaniu do zeszłego roku, znacznie mniej osób weźmie urlop krótki – tygodniowy, za to większa ilość osób odpocznie od pracy przez dłuższy czas.  Niestety, z badania nie wynika, czy urlopowicze planują wyjechać czy też po prostu, pozostaną przez czas urlopu w domu. Pamiętajmy, że jeśli chcemy naprawdę odpocząć od pracy, warto zdecydować się na przynajmniej 3 tygodniowy urlop i zmienić środowisko na ten czas. Jeśli spędzimy tydzień w domu, niewiele odpoczniemy.

A jakie Wy macie plany urlopowe?