Wczesne wstawanie bez problemu dzięki Ruggie

ruggieO różnego rodzaju budzikach pisaliśmy już nie raz – w końcu proces porannego wstawania znany jest każdemu pracownikowi. I dla większości nie jest łatwy! Dziś przedstawiamy Ruggie – budzik w formie dywaniku przed łóżko. Podobno ma pozwalać na bezbolesne wstawanie i dodatkowo motywować do pracy.

Ruggie to projekt Kickstarterowy – czyli na razie nie jest w seryjnej produkcji. Wszystko wskazuje jednak na to, że może wejść do codziennego użytku. Pomysł jest bowiem dość ciekawy. Ruggie to chodniczek z wbudowanym zegarem, alarmem i głośnikami. Ustawia się go na konkretną godzinę budzenia tak jak tradycyjny budzik. Tyle, że wyłącza nieco inaczej. Zamiast naciskania palcem wyłącznika (bądź jakichś określonych kombinacji) trzeba na nim stanąć.

Nie wystarczy jedynie opuścić stopę na dywanik I szybko z powrotem wsunąć ją pod kołderkę. Trzeba na macie stanąć obiema stopami i stać tak, przynajmniej przez 3 sekundy. Dopiero wtedy mamy pewność, że mata za pięć minut nie uruchomi alarmu ponownie. Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania określonego hasła motywacyjnego, którym nas powita poranek.

I jak wam się taki pomysł podoba?