Walentynki w biurze – tak czy nie?

W tym roku wszyscy, którzy zastanawiają się nad tym, jak zachowywać się w biurze podczas Walentynek, problem maja z głowy – wypadają w niedzielę, nie trzeba się więc przejmować – większość pracowników ma w tym czasie wolne. Walentynki, choć są świętem importowanym i młodym, na stałe weszły już do naszego kalendarza – czy nadają się również do tego, by świętować je w biurze?

W różnych firmach, różne są nieformalne tradycje względem Walentynek. W niektórych miejscach święto to się ignoruje, w innych istnieje przyzwolenie na odrobinę zabawy – jeśli pracownicy sobie tego życzą. Od Walentynek może też zacząć się niejeden romans w pracy – zjawisko wcale nie tak rzadkie.

Z badań przeprowadzonych przez CareerBuilder.com wynika, że 40% pracowników romansuje w biurze, a 31% poznanych w biurze partnerów pobrało się. Spośród tych, którzy spotykali się ze współpracownikiem, aż 1/3 spotykała się z osobą o wyższym stanowisku, z czego 42% z własnym szefem. 7% z wszystkich romansujących, musiało opuścić pracę przez romans.

Walentynki pozwalają na rozluźnienie atmosfery w biurze, „niewinne żarciki” i przekazywane nawzajem karteczki Walentynkowe mogą podpowiedzieć pracownikom, że drugi współpracownik jest nim zainteresowany nie tylko zawodowo. Jak uważacie, czy Walentynki w pracy powinny się odbywać czy też lepiej zignorować to święto, które z pracą nie ma nic wspólnego?