W których branżach najłatwiej o romans w pracy?

W tygodniu w którym mieliśmy okazje świętować Walentynki, pozostaniemy nieco w klimacie biurowych romansów. Co trzeci pracownik – jak wynika z badań – pozwolił sobie na randkowanie z kolegą lub koleżanka z pracy. Czy można jednak wskazać w jakich branżach szansa na romans z kumplem z pracy jest największa?

Tematem tym zajął się serwis Career Builder, który po przeanalizowaniu danych wskazał pięć branż, w których najczęściej przydarzają się biurowe romanse.   Jakie to branże?

W Walentyki podawaliśmy też Wam kilka wskazówek dotyczących tego,  jak poznać, że interesuje się wami ktoś z otoczenia zawodowego.  CareerBuilder sprawdził również, jakie wydarzenia najczęściej są pierwszym przyczynkiem do rozpoczęcia biurowego romansu. Co się okazało? Otóż są to mocno zbieżne z naszymi przewidywaniami sytuacje. Dla 13% pracowników ciągłe wpadanie na siebie w pracy było wskazówką by się wreszcie umówić na randkę. Dla 11% były to wspólne lunche a dla co dziesiątego częste, wspólne wykonywanie pracy po godzinach.