Ubranie, które nie pozwoli ci się garbić przy komputerze

koszula nie garb sieKażdego dnia, w pracy biurowej, spędzamy wiele godzin przy komputerze – nie rzadko korzystając z niego również z domu. Nasz kręgosłup nie jest nam za to wdzięczny. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdego dnia pogarszamy jego stan – zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy nawyku siedzenia przy komputerze prosto.  Holenderski projektant Jeffrey Heiligers zaprojektował odzież dla tych, którzy siedzą przy komputerze za długo.

Koszula którą stworzył projektant ma za zadanie powstrzymywać przed garbieniem się w trakcie siedzenia przy komputerze. Ilekroć się zgarbimy, koszula skurczy się na plecach powodując nieprzyjemne uczucie ucisku – w efekcie, by czuć się bardziej komfortowo – wyprostujemy się. Koszula stymuluje zatem do siedzenia w prawidłowej postawie ciała.

Aby zaprojektować koszulę, projektant zatrudnił fizjoterapeutę i inżyniera. Trzeba było również zbadać najpopularniejsze sposoby siedzenia i dopasować sposób kurczenia się włókien tak, by koszula działała dla każdego. Taka odzież powinna być odzieżą ochronną każdego pracownika biurowego – nie uważacie?

źródło:odditycentral.com