Tyjemy w pracy przez stres

rp_stres-jedzenie3.jpgCo jest głównym powodem przybierania na wadze w pracy? Podjadanie? A może brak aktywności fizycznej? Przede wszystkim za nasze tycie odpowiada stres!

To, że Amerykanie to naród otyły, wiemy nie od dziś – dość szybko go jednak doganiamy. Okazuje się, że w dużej mierze, za otyłość winę ponosi stres – wśród pracowników którzy mają go w pracy dużo, znacznie więcej jest osób z nadwagą.

Z analizy przeprowadzonej przez serwis CareerBuilder wynika, że im większy stres w pracy, tym większa szansa na nadwagę. Wśród osób z niskim poziomem stresu w pracy 47% ma nadwagę. A wśród tych, którzy oceniają go jako bardzo wysoki – aż 70%.

W jaki sposób stres wpływa na naszą nadwagę? Czy chodzi jedynie o to, że podjadamy? Niekoniecznie – wprawdzie to takiego zachowania na skutek stresu przyznaje się 34% badanych, ale nie chodzi jedynie o słodkie przekąski. Większość osób, które mają w pracy dużo stresujących sytuacji, przychodzi do domu na tyle zmęczonych, że nie ma siły na aktywność fizyczną i ćwiczenia (twierdzi tak 43%). Co ciekawe,  63% osób które posiadają karty fitness od swoich pracodawców nie korzysta z nich!

Jak zatem walczyć z nadwagą, skoro mamy stresującą pracę? Przede wszystkim świadomie.  Jeśli nawet nie masz czasu lub siły na ćwiczenia, to spróbuj  więcej spacerować, nie używać w pracy windy czy choć w weekend zażyć więcej ruchu.