Toaleta, która zadba o zdrowie pracowników

Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać profity związane z dbaniem o zdrowie pracowników. Lepsza dieta, mniej stresu, więcej ruchu, dodatkowa zieleń w biurze- wszystko to wpływa pozytywnie na stan zdrowia pracowników, a co za tym idzie, na redukcję absencji w pracy. Dzięki nowemu projektowi firmy Toto, o zdrowie pracowników pracodawca będzie mógł dbać nawet w toalecie.

Nowoczesna toaleta firmy Toto, zaprojektowana dla Daiwa House – japońskiego dewelopera, wyposażona została w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Korzystając z toalety można jednocześnie:

Inteligentna toaleta nie tylko dokonuje tych pomiarów, ale również przesyła dane do komputera – w efekcie, za zgodą pracowników, można by monitorować ich stan zdrowia niemalże na bieżąco. Jedynym minusem takiej super toalety mógłby być fakt pełnego monitoringu częstotliwości korzystania z łazienki (a całe biuro nie może mieć przecież problemów z prostatą).

Czy projekt miałaby szansę przyjąć się w biurach? To zależy od kosztów całej instalacji – może bowiem okazać się, że mniej jednak firmę kosztuje nieco bardziej chorowity zespół niż ultra nowoczesna toaleta – kto z nas jednak nie chciałby pracować w firmie z takim przybytkiem?

źródło:weirdasianews.com