Spadek motywacji do pracy u 32% pracowników

Czy chce ci się chodzić do pracy? Jeśli twoja motywacja do pracy jest duża, to masz spore szczęście – jesteś wśród zaledwie 20% pracowników w Polsce, którzy uważają pracę za przyjemność.

Z badań Ipsos wynika, że dla 34% polskich pracowników praca to przede wszystkim obowiązek. Dla 20% przyjemność, a 15% kojarzy pracę głównie z poczuciem bezpieczeństwa. 14% postrzega swoją pracę jako codzienną rutynę. 6% zaś odczuwa wobec swojej pracy niechęć. Dumnych ze swojej pracy jest jedynie 6% pracowników.

Z naszą motywacją do pracy też nie jest najlepiej. Jej zwiększenie odczuwa zaledwie 8% pracowników. U 32% w ostatnim czasie motywacja spadła. Przede wszystkim jest to związane z martwieniem się zbyt niskim wynagrodzeniem i w nieco mniejszym stopniu ilością czasu, jaką poświęcamy pracy.

Spadek motywacji przekłada się na chęć zmiany pracy. Tylko 42% pracowników raczej nie rozważa odejścia z obecnej pracy. Reszta albo poważnie o tym myśli przeglądając od czasu do czasu oferty pracy, albo już jest w trakcie aktywnych poszukiwań.

A ty? Szukasz już nowej pracy?