Serwisy społecznościowe w pracy sprzyjają romansom biurowym

Romanse w biurach się zdarzają. I to wcale nie tak rzadko. A sprzyja im dostęp do serwisów społecznościowych w godzinach pracy.
Z badań firmy OpinionWay wynika, że jeśli w firmie panuje otwarta polityka w zakresie mediów społecznościowych (nie są one blokowane) i jednocześnie pracownicy spędzają w pracy nieco dłużej czasu (np. ze względu na nadgodziny) częściej dochodzi do biurowych romansów w miejscu pracy.
1 na 3 pracowników przyznaje się do biurowego romansu. Co dziesiąty flirtuje ze swoim kolegą z pracy za pomocą Internetu. Kiedy romans przeradza się w bliższą i dłuższą zażyłość, co piąty pracownik utrzymuje go  w tajemnicy (22%) a otwarcie mówi o nim zaledwie 17% osób. Tylko 6% zwalnia się ze względu na konflikt interesów.

Internet w pracy dał nowe możliwości prowadzenia biurowego romansu. Teraz nie trzeba już polować na Panią Zosię z księgowości kiedy idzie na lunch lub wychodzi zapalić. Można zaczepić ją za pomocą komunikatora lub przez Facebook. Biurowe romanse mają więc nieco większe pole do popisu.

Badania przeprowadzono wprawdzie na francuskich pracownikach – być może są nieco bardziej kochliwi niż my… jak myślicie?

źródło:employeebenefits.co.uk