Przerwa świąteczna – pracujemy czy nie?

Jak wielu pracowników zdecydowało się na zrobienie sobie dłuższej przerwy świątecznej? Uwielbiamy przedłużane weekendy, a w tym roku wystarczyło wziąć 4 dni urlopu, by mieć 10 dni wolnego. A w zasadzie nawet zaledwie 3 dni urlopu, jeden bowiem przysługiwał nam za Boże Narodzenie – ilu Polaków zdecydowało się na tak przedłużoną przerwę świąteczną?

Okazuje się, że niewielu – z badań RedShift Research wynika, że aż 84% rodaków będzie pracowało miedzy Świętami a Nowym Rokiem. Z tej grupy osób, aż 31% twierdzi, że chce pracować (69% niestety musi).

Nie jest to najwyższy wskaźnik w Europie – bardziej pracowici okazali się Hiszpanie i Francuzi – na dłuższy urlop zdecydował się mniej niż co dziesiąty z nich (9%). Również Włosi w przeważającej większości pójdą do pracy (86%). Jednym z najbardziej „urlopowych” narodów w zakresie przerwy świątecznej okazali się zaś Brytyjczycy – co trzeci powiedział, że się urlopuje i do pracy nie idzie.

RedShift Research zbadał też, czy nasze zamiłowanie do Sylwestrowych imprez powoduje, że na Sylwestra bierzemy wolne. Ponad połowa Polaków (58%) będzie jednak w tym dniu pracować.