Prywatność na Open Space?

Kto pracował na Open Space wie jak przeszkadzający może być nieustający szum rozmów, telefonów, kopiarek i klikania w klawiaturę. Dla osób, które nie potrafią się odciąć i wyłączyć może to być prawdziwy koszmar. Nie lepiej jest, kiedy mamy obok kolegę, który stale nas zagaduje i przeszkadza nam w pracy. Nic dziwnego, że projektanci stale szukają pomysłów na to, jak dać pracownikom nieco prywatności. Rozwiązaniem może być projekt Mathieu Servais’aEfi, który pozwala zachować prywatność bez wydzielania ścianek w biurze.

Jak działa Efi? Otóż jest to coś w rodzaju kokonu z pianki pochłaniającej dźwięk, który montuje się na ruchomym rusztowaniu. Kiedy nie potrzebujemy prywatności, Efi pozostaje niejako złożone – nad naszą głową. Kiedy zaś pragniemy prywatności zakładamy kokon na siebie i po pierwsze dźwięki zostają wytłumione, a po drugie nasi koledzy widzą, że nie chcemy teraz rozmawiać.

Kolejnym etapem projektu Mathieu jest implementacja monitora wewnątrz kokonu, który umożliwi lepszą i bardziej bezpieczną dla karku pracę. Projekt jak na razie jest jedynie prototypem – wygląda dość dziwacznie, ale jeśli byłby efektywny? Podoba Wam się?

źródło:yankodesign.com