Program wellness dla pracowników 55+

No i mamy pracę do 68 roku życia. Cieszycie się? Choć może dzięki temu, da się tę emeryturę przeżyć. O ile dożyjemy. Aby nasza ciężka praca nie poszła na marne (trochę głupio byłoby odkładać na emeryturę i nie skorzystać z niej potem), warto dbać o zdrowie. Zrozumieć powinni to też pracodawcy, którzy będą z nami aż do naszych 68 lat – im tez powinno zatem zależeć, byśmy nie byli wrakami w wieku 60 lat. Jak na razie konieczność dbania o zdrowie starszych pracowników rozumieją firmy zagraniczne. Jedna wprowadziła nawet program wellness dla tej grupy wiekowej.

iGlobalWellness – brytyjska firma zajmująca się wprowadzaniem do firm programów wspierających dbanie o zdrowie wśród pracowników, przygotowała program specjalnie dla osób powyżej 55 roku życia. W ramach programu, pracownicy otrzymują porady dietetyka, spersonalizowany coaching w zakresie aktywności fizycznej (dobór programu ćwiczeń do sprawności i stanu chorób pracownika), dodatkowo pracownicy poddawany są ścisłemu monitoringowi postępów. Zaprojektowano tez system motywacyjny, który ma wspierać zaangażowanie w program. A wszystko po to, by pracownicy byli w formie i mogli efektywnie pracować.

Na ile program „Age Buster” spełni oczekiwania dowiemy się dopiero za kilka lat. Pracodawcy w Polsce też powinni już zacząć myśleć o tego typu benefitach dla pracowników – odbiłoby się to z korzyścią dla nich.