Pracujesz zdalnie? Masz 87% większe szanse na to, że lubisz swoją pracę

A smart guy working on laptop at homeSerwis Leadership IQ przebadał prawie 3500 pracowników by sprawdzić ile osób nadaje się do tego by pracować zdalnie (bo nie każdy się nadaje). Okazało się, że osoby pracujące w systemie home office są znacznie częściej zadowolone ze swojej pracy.

Wśród osób pracujących w biurze, zadowolonych ze swojej pracy było jedynie 24%. Wśród tych, którzy pracowali mobilnie (np. w terenie) – 38%. Za to prawie połowa (45%) spośród pracowników zdalnych wielbią swoją pracę. Oznacza to, że pracując zdalnie, szanse na to, że będziesz lubić swoją prace rosną o 87%!

Jak to się dzieje, że pracownicy spędzający czas pracy poza biurem, lubią swoją prace bardziej? Czyżby biuro było takie złe? Zdaniem badaczy nie do końca o to chodzi. Przede wszystkim ważne jest to, że praca poza biurem zmusza do automotywacji. O ile po przyjściu do biura musimy pracować (a przynajmniej musimy odsiedzieć czas, by móc z niego wyjść), o tyle w przypadku pracy zdalnej sami musimy sobie organizować czas pracy i się motywować. Stąd założenie, że by to było możliwe, „samooszukujemy się” że to lubimy (inaczej nie udałoby się nam zmusić samych siebie do pracy).

A ponieważ pracownicy zdalni bardziej lubią swoją pracę to również pracują mocniej i dłużej niż „ci biurowi”.