Pracownik w klatce – nowoczesna przestrzeń biurowa?

Czy dobrowolnie zgodzilibyście się pracować w klatce? Przypuszczam,że nie, choć są osoby, które uważają taki pomysł za świetny. Chociażby belgijski projektant przestrzeni biurowych Fordesign, który stworzył prototyp biurka w klatce – dla pracowników, którzy najwyraźniej lubią czuć się uciskani.

„I’m a bird” to nazwa prototypu miejsca pracy, opartego o projekt klatki dla ptaków. Każdy pracujący przy takim biurku pracownik miałby dość miejsca na sprzęt komputerowy, swoje dokumenty i inne przedmioty osobistego użytku, a jednocześnie klatka z prętów znajdująca się przed twarzą pracownika, miałaby odgradzać go od świata zewnętrznego i sprawiać, że czułby nieco większą intymność niż w przestrzeni open space. Projektant zaprojektował również wersję, w której na metalowych prętach osadza się pleksi po to, by wygłuszyć nieco dźwięki z otoczenia.

Projektant uważa, że taka forma przestrzeni daje z jednej strony poczucie izolacji i intymności, z drugiej pozwala na zachowanie kontaktu i relacji ze współpracownikami, a zamknięta bryła biurka pozwala utrzymać na nim porządek. Mówcie co chcecie – klatka to klatka. Mi się nie podoba – a Wam?

źródło:designspotter.com