Połowa pracowników rozgląda się za nową pracą

A 2/3 kadry kierowniczej drży ze strachu, że najlepsi odejdą. Tak oto mści się na pracodawcach myślenie, że pracownicy będą lojalni i wierni, bo mamy kryzys. W czasie najgorszego kryzysu tak może rzeczywiście było, ale teraz, pracownicy mogą sobie odbić frustrację z nawiązką.

Spora część pracowników (wg. badań Deloitte – aż połowa) zastanawia się nad zmianą pracy. I powodem nie są bynajmniej pieniądze, lecz coś zupełnie innego – niskie morale w firmie.

To niskie morale wynika najczęściej z nieznajomości potrzeb pracowników. Wprawdzie największe firmy wydają sporo na różnego rodzaju benefity dla pracowników, często jednak okazuje się, że są one nie trafione i nie odpowiadają oczekiwaniom pracowników. Przede wszystkim, jak wynika z badania Deloitte, kierownicy przeceniają znaczenie elastycznego czasu pracy, które dla pracowników okazuje się nie mieć aż tak motywującego efektu.

Młodzi pracownicy (do 30 roku życia) cenią sobie też bonusy i premie, a wszyscy pracownicy wymagają silnych managerów na kierowniczych stanowiskach.

A czego wy oczekujecie od pracodawców? Co najbardziej motywuje Was do zmiany pracy?