Poduszka dla pracoholików

Bycie pracoholikiem nie najlepiej wprawdzie wróży Twojej karierze, ale niestety, część z nas jest uzależnionych od swojej pracy tak bardzo, że najchętniej wcale nie wychodziliby z biura. W niektórych kulturach – np. w Chinach czy Japonii, praca jest najwyższą wartością i w dobrym tonie jest pracować ponad siły. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność spania na biurku. Dla takich właśnie pracowników, stworzono specjalną poduszkę umożliwiającą drzemkę w pracy.

Workaholic Pillow, to produkt wymyślony przez Chińczyków. W opakowaniu obciągniętym płótnem, które do złudzenia przypomina wielką księgę (która stojąc na półce pracownika może symulować kodeks karny lub jakieś „niezwykle ważny podręcznik) znajduje się niewielki materacyk. Zmęczony pracownik, może sięgnąć po „księgę”, rozłożyć ją i oprzeć głowę na miękkiej poduszce. Taka drzemka  – choć może w niezbyt wygodnej pozycji, na pewno jest lepsza niż spanie z głową na klawiaturze.

Wprawdzie zamiast spać w pracy, lepiej zadbać o właściwy work-life balance, ale z drugiej strony, przy szefie dyktatorze, taka poduszka jest lepsza niż nic. Poduszka dla pracoholików, jak na razie dostępna jest jedynie w Chinach w cenie (w przeliczeniu na złotówki) ok. 180 zł