Piwo z kolegami i z szefem?

Która nacja najczęściej chodzi po pracy na piwo z kolegami z pracy? Bynajmniej nie są to Polacy. Choć z kolegami z pracy na piwie spotykamy się dość chętnie (na takie spotkania chodzi 64% Polaków), to w porównaniu do naszych sąsiadów – Czechów  – jesteśmy mało społeczni. W Czechach, na piwo po pracy wychodzi 95% pracowników.

Jeszcze chętniej spotykają się pracownicy z Rumunii (98%), Wielkiej Brytanii (97%) i Holandii (95%). Polacy przodują jednak w ramach wyjścia na piwo w innej kategorii – otóż zaledwie 14% szefów stawia swoim pracownikom piwo. To najniższy odsetek  Europie. I nie chodzi o to, że szef nie jest na takim wyjściu obecny, bo na spotkania z pracownikami chodzi 84% polskich szefów.

Czyżby piwo po pracy nie było traktowane przez naszych pracodawców jako pomysł na dodatkowy motywator? Czy zdarzyło Wam się wychodzić na piwo z szefem? Kto płacił? Lubicie wyjścia z pracownikami czy może traktujecie to jako dopust Boży??

(Badania odnośnie wyjścia na piwo z pracownikami przeprowadził SABMiller. Pod uwagę wzięto 12 krajów europejskich a badanymi byli piwosze, wypijający co najmniej dwa piwa tygodniowo.