Pies w pracy. Na co zwrócić uwagę?

1 lipca obchodzimy Dzień Psa! W związku z tym przyjrzyjmy się, czy warto zabierać czworonoga do pracy oraz jak się przygotować na jego wizytę w biurze.

 

Pupil w miejscu pracy

Liczne badania potwierdzają prostą zależność – pies w pracy potrafi znacznie podnieść produktywność i samopoczucie pracowników! Jego obecność działa uspokajająco i pomaga redukować stres. Najczęściej także psy korzystają z tego, że właściciele przyprowadzają je do biura: nie siedzą same w domu, cieszą się bliskością ulubionego człowieka i uwagą wielu innych osób.

 

Zanim przyprowadzisz psa do biura…

Czy wolno Ci zabrać czworonoga do pracy? O to najlepiej zapytać osobę obejmującą stanowisko kierownicze. Następnym krokiem powinno być upewnienie się, że obecność psa nie będzie przeszkadzała Twoim współpracownikom. Pamiętaj, że nie wszyscy muszą być wielkimi entuzjastami zwierząt, niektóre osoby się ich boją, a inne mogą po prostu mogą mieć alergię.

Zastanów się, czy Twój pies jest odpowiednio ułożony, na tyle by nie przeszkadzał innym w pracy. Jeśli jest porywczym szczeniakiem, który nie potrafi usiedzieć 3 sekund na miejscu, to może lepiej zostaw go w domu. Psy, które nie są wystarczająco zsocjalizowane też raczej nie powinny pojawiać się w miejscu, gdzie znajduje się dużo ludzi – mogą reagować szczekaniem, warczeniem lub agresywnym zachowaniem.

 

Praca…z psem!

Pewnym jest, że pies w miejscu pracy urozmaica codzienność, jego obecność poprawia samopoczucie pracowników i przyczynia się do zwiększenia się wydajności ich pracy i kreatywności w myśleniu. Dlatego jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, to zabierz swojego czworonoga, by pokazać mu gdzie pracujesz!