Osobliwe zawody – tester zjeżdżalni wodnych

Z naszego cyklu osobliwych zawodów wynika, że najlepiej zostać w życiu testerem. Tylko czego? Tester psiej karmy brzmi dziwacznie, ale nieszczególnie zachęcająco – może więc wolelibyście testować zjeżdżalnie wodne? Tak pracuje Tommy Lynch z Wielkiej Brytanii – do jego obowiązków należy testowanie bezpieczeństwa zjeżdżalni. Tommy nie robi tego jednak „na sucho” lecz zjeżdża do upadłego.

Tommy pracuje dla firmy First Choice, która dostarcza zjeżdżalnie wodne do basenów na całym świecie. W efekcie, Tommy podróżuje w ślad za zjeżdżalniami, pokonując rocznie 40.000 km (testował zjeżdżalnie od Egiptu po Jamajkę). Poza bezpieczeństwem zjeżdżalni, jej tester musi też ocenić wysokość zachlapań, fale oraz ogólną przyjemność z jazdy. Praca, choć wyjątkowo przyjemna może być również niebezpieczna – Tommy na sobie testuje w końcu to, czy zjeżdżalnia będzie mogła zostać dopuszczona do użytku przez gości parku wodnego.

Poza ciekawą i wyjątkowo zabawną pracą, Tommy ma też bardzo atrakcyjną nazwę stanowiska – „lifestyle product development manager” – brzmi lepiej niż tester zjeżdżalni, prawda?

Czy Brytyjczycy zawsze muszą dostawać najlepsze prace???

źródło:oddee.com