Organizacja pracowniczego czasu pracy SMS’em

W firmach w których podstawą wypłaty wynagrodzenia jest ilość czasu jaką pracownik spędził w pracy, prawidłowa rejestracja czasu pracy jest niezwykle istotna. Przy tysiącu pracowników spóźnienie się każdego z nich do pracy o 5 min daje już 83 roboczogodzin straty dla firmy. Z tego powodu firmy poszukują coraz lepszych rozwiązań pozwalających na precyzyjną kontrolę czasu pracy pracowników. Usługa Hourdoc pozwala na precyzyjne odmierzanie pracownikom czasu pracy dzięki…SMS’om.

Telefon każdego pracownika otrzymuje unikalny, 10-cyfrowy numer, który połączony jest z systemem komputerowym firmy. Przychodząc do pracy, wychodząc z niej czy nawet udając się na przerwę pracownik zobowiązany jest do wysłania SMS’a dzięki któremu w systemie zostanie odnotowany czas pracy i każdej przerwy pracownika. SMS’em można też zgłaszać urlop na żądanie.

Ścisły monitoring pozwala dokładnie oznaczać ile czasu pracownik spędził w pracy – nawet jeśli pracownik pracuje w terenie. Dzięki temu rozwiązaniu, przedstawiciel handlowy nie musi najpierw meldować się w biurze zanim wyjedzie w trasę, a firma nie traci pieniędzy.

Taka ścisła kontrola jest dobra dla pracodawcy, nie pozwala bowiem na przedłużanie przerw czy spóźnianie się do pracy – pracownik po prostu otrzyma niższe wynagrodzenie (a przy okazji nauczy pracownika punktualności). Z drugiej strony, konieczność pamiętania o każdorazowym wysyłaniu SMS’a może być dla pracownika nieco kłopotliwa i dająca poczucie pełnej inwigilacji.

źródło: hourdoc.com