Od czego zależy stres pracujących ojców?

Zwykliśmy myśleć, że tylko matka miewa problemy z pogodzeniem roli pracownika robiącego karierę z rolą matki. Tymczasem ojcowie wcale nie maja łatwo. Oni również są mocno obciążeni koniecznością bycia jednocześnie lojalnym pracownikiem jak i kochającym ojcem. A jeśli do tego dodamy jeszcze modę na związki partnerskie w których partnerzy powinni dzielić się domowymi obowiązkami, to okaże się, że kobietom momentami jest łatwiej – przynajmniej jesteśmy do tego przyzwyczajone.

Na University Management School przeprowadzono badania na 1100 ojcach, sprawdzając jak bardzo sa zestresowani i od czego ich stres może zależeć. Badania ukazały kilka ciekawych (i zaskakujących) zależności.

Z badań porównawczych wynika również, że znakiem dzisiejszych czasów jest ojciec, który pragnie mocniej uczestniczyć w życiu swojego dziecka. Rodziny zmieniają się więc nie tylko dlatego, że kobiety częściej decydują się na pracę zarobkową, ale również dlatego, że ojcowie odkrywają swoje powołanie do tacierzyństwa. Wśród badanych znaleźli się nawet ojcowie, którzy zdecydowali się poświęcić swoją karierę zawodową i wychowywać dzieci w domu (zamiast tradycyjnie – matek).

Ojcowie – wypowiedzcie się – o ile mocniej odczuwacie stres obecnie w porównaniu do czasów sprzed byciem tatusiem?

źródło: hrmagazine.co.uk/