Nuda w pracy przyczyną malwersacji

Zbyt dużą nudą w pracy tłumaczyła swe zachowanie pracownica poczty, która w ciągu 14 miesięcy „wydrapała” loteryjne zdrapki Lotto na sumę 19 tys.£. Prawdopodobnie uszłoby jej to na sucho i co najwyżej wzbudziło uśmiech pracodawcy, gdyby nie fakt iż za zdrapki nie płaciła. Tak swoją drogą, w polskiej poczcie o nudzie pracownicy mogą tylko pomarzyć.

Problem 14 miesięcy zdrapywania „na czarno” nie ujrzałby prawdopodobnie światła dziennego – Ellen Davies – sprytnie bowiem ukrywała brak wpłat za kupony, gdyby kierownik poczty nie otrzymał listu gratulacyjnego w odpowiedzi na zwiększenie sprzedaży zdrapek o 90%. Zdziwiony postanowił sprawdzić jak mają się sprawy a kiedy nie znalazł potwierdzenia wzrostu sprzedaży w fakturach, przeglądnął monitoring z kamer w urzędzie pocztowym. Ku swojemu zdziwieniu zauważył zaaferowaną zdrapywaniem pracownicę, która jednak opłat za zdrapki nie wnosiła.

Co ciekawe, wykorzystanie zdrapek na kwotę 19 tys.£. nie przyniosło Ellen Davies fortuny – największa wygrana opiewała na 50 £ – przemyślcie to kiedy najdzie was ochota na nabycie zdrapki.

źródło: deser.pl