Niebezpieczna praca instalatora Internetu

O tym, jak niebezpieczną pracą jest praca technika – sieciowca przekonał się David Scott, instalator Internetu w jednej z amerykańskich firm. Przyjeżdżając na wezwanie w sprawę usterki, został zakładnikiem sfrustrowanej brakiem Internetu kobiety, która powiedziała że nie wypuści go, dopóki nie naprawi połączenia.

Internet wciąga i okazuje się jednym z najpoważniejszych uzależnień XXI wieku. Pisaliśmy już o Discomgoogolation – czyli nowej chorobie pracowników. Okazuje się że uzależnienie od internetu może być niebezpieczne nie tylko dla uzależnionych, ale również dla osób które się z nimi stykają- jak w przypadku Davida.

David, jako przedstawiciel providera internetowego, przyjechał do mieszkania Carol Sinclair która miała problemy z łącznością. Zdesperowana brakiem Internetu kobieta, która potrzebowała dostępu do Internetu ze wzglądu na swoją pracę, zagroziła Davidowi aresztem domowym do momentu naprawy połączenia. Okazało się że problem nie leży po stronie dostawcy internetu, tylko sprzętu Carol. Nie uratowało to jednak Davida, któremu kobieta kazała naprawić swój komputer, jednocześnie grożąc użyciem broni.

Davidowi udało się wymknąć z domu pod pretekstem konieczności powrotu do samochodu po narzędzia.

Praca technika w firmach dostarczających usługi internetowe jest jak widać mocno ryzykowna. Zwłaszcza że praktycznie zawsze wtedy kiedy potrzebny jest technik, połączenie z Internetem nie działa, a klienci providera są zdenerwowani i zirytowaniu tym faktem. Obrywa się więc technikowi. W obliczu takich okoliczności nie dziwi, że pracodawcy oczekują od techników i administratorów wysokiej odporności na stres.

źródło: softpedia.com