Nie myśl tyle o pracy!!!

Dziś zaczynamy weekend – tytuł więc zaś nieco przewrotny. Jak się bowiem okazuje, o pracy myślimy często również po pracy! W ten sposób, stale jesteśmy w pracy… mimo pracy, z pracą i bez pracy…uff… Jak często Polacy myślą o pracy po pracy, przeanalizował Interaktywny Instytut Badań Rynkowych.

Po pracy, o pracy myśli ponad połowa pracowników (51%). Największy odsetek stanowią tu pracownicy najstarsi – w wieku 45-60 lat (60% osób w tym wieku, przejmuje się w czasie wolnym pracą), najmniej – najmłodsi – 18-24 lata (o pracy myśli 39% osób z tej grupy wiekowej). Ta grupa jest za to najbardziej aktywna zawodowo w weekendy, poświęcając pracy dodatkowo 3,5 godziny w swoim wolnym, weekendowym czasie.

To,  że tak bardzo skupiamy się na pracy w wolnym czasie nie jest dla nas dobre, a pracoholizm – jak wiemy – może być szkodliwy. Z drugiej jednak strony, większość pracowników sporą ilość czasu w pracy, marnuje na prywatne sprawy – stąd nagonki firm na gry online, internetowe aukcje czy serwisy społecznościowe. Być może więc, czas zmarnowany wyrównuje się z czasem spędzonym w pracy po pracy – jak myślicie?