Zawód o ryzyko rozwodu

Czy to jaki masz zawód może wpływać na to jak bardzo zagrożone rozpadem będzie Twoje małżeństwo? Okazuje się, że istnieją korelacje między wykonywanym zawodem a wskaźnikiem rozwodów i na podstawie analiz statystycznych można wyodrębnić najbardziej ryzykowne zawody. Sprawdź, jak bardzo zagrożone jest Twoje małżeństwo!

Uwielbiamy podobne statystyki. Badacze sprawdzają i korelują niemalże wszystko. Wiemy już, w którym zawodzie najmniej się ćwiczy, najczęściej uprawia seks i najczęściej bywa samotnym. Wiemy nawet to, że inżynier częściej będzie hodował węża niż kanarki. Częściej jednak będzie rozwodził się rolnik czy kucharz? A może psycholog?
Zależności między wykonywanym zawodem a rozpadem małżeństwa opublikowano niedawno w Journal of Police and Criminal Psychology. Z badań wynika, że największe ryzyko rozwodu niosą ze sobą zawody:

Każdy z tych zawodów to 40% szans na rozwód. Badacze tłumaczą wskaźnik tym, ze każdy z tych zawodów to zarówno większy kontakt cielesny z obcymi osobami jak i bycie kimś w rodzaju „gwiazdy” co przyciąga płeć przeciwną. W końcu zarówno tancerzem jak i barmanem kobiety często się zachwycają.

Nieco mniej ryzykowne są zawody:

Tu, naukowcy kładą nacisk zarówno na wysoką empatię pracujących jak i spędzanie w pracy długich godzin i przez to zaniedbywanie rodziny.

20% ryzyko rozwodu niosą ze sobą takie zawody jak:

16% wskaźnik rozwodów na koncie mają:

12% to ryzyko par w których małżonek jest:

Jeśli jednak chcemy mieć pewność tego, że małżonek nie opuści nas aż do śmierci, najlepiej wyjść za rolnika – wśród nich, wskaźnik rozwodów wynosi jedynie 2%. Całkiem nieźle radzą sobie też dentyści i optycy (7%).