Urządzenie zapobiegające spaniu w pracy

Każdy Szef musi zadbać o produktywność pracownika. A jeśli jego zespół składa się z młodych, lubiących imprezować pracowników, to niektóre dni – zwłaszcza te po balangach do białego rana – mogą nie służyć efektywności pracy, pracownik bowiem zasypia przed komputerem. Japończycy wymyślili rewelacyjny gadżet, który zapobiega ucinaniu sobie przez pracownika krótkich drzemek w pracy.

Visomate, to niewielkie urządzenie USB, które montuje się na monitorze komputera i podłącza do niego przez USB. Gdy pracownik zasypia i zaczyna niebezpiecznie pochylać się nad klawiaturą, czujnik Visomate rejestruje zmianę postawy i uruchamia dźwiękowy i świetlny alarm. Urządzenie pozwala na wyciszenie alarmu, ale świetlnego alarmu nie da się wyłączyć – dzięki temu szef może zobaczyć, któremu pracownikowi zaczyna się przysypiać nad komputerem.
Wydaje się że Visomate najskuteczniejszy byłby w biurze typu Open Space, w którym szef na swoich pracowników jak na dłoni.
Gadżet przydatny jest też dla rodziców, którzy instalując urządzenie mogę dbać o prawidłową postawę dziecka siedzącego przy komputerze.
Visomate dostępny jest w cenie 20£

źródło: craziestgadgets.com