Top 8 budzików, dzięki którym nie zaśpisz do pracy

Czego najbardziej nie lubimy w pracy? Porannego wstawania! Nie każdy jest rannym ptaszkiem, dla którego 6 rano to środek dnia

Niektórzy z nas codziennie staczają iście heroiczną walkę, by wreszcie zwlec się z łóżka i nie spóźnić się do pracy. Szczególnie w poniedziałek… Dla tych, którzy mają problemy ze wstawaniem, podstawą wyposażenia sypialni jest odpowiedni budzik. Poniżej 10 propozycji najbardziej dziwacznych, a jednocześnie skutecznych budzików.

1. Budzik z żabami

Ten budzik wygląda niegroźnie, ale kiedy nadejdzie godzina pobudki, z wbudowanych głośników wydobywa się straszliwy jazgot. Dla Japończyków jest miłą dla ucha piosenką dla dzieci. Europejczyk tego jednak nie zniesie…

2. Budzik uciekający

Ten budzik nie tylko wydaje dziwaczne dźwięki, ale również ucieka przed swoim właścicielem. Clocky jest tak skonstruowany, aby omijać przeszkody. Złapanie go wcale nie jest takie proste. Za to kiedy już go złapiemy, na pewno będziemy na nogach…

3. Budzik latający

Jeśli łapanie uciekającego budzika to dla Ciebie zbyt proste zadanie, co powiesz na latający? Na budziku umieszczono śmigiełko. Kiedy budzik budzi, śmigiełko odrywa się od budzika i frunie w dowolny kąt pokoju. Budzik nie przestanie wydawać dźwięków, dopóki nie znajdziemy śmigiełka i nie włożymy go na miejsce.

4. Budzik mówiący

iTalk to budzik dziwny, bo rozumiejący ludzki język. W zasadzie jedynie angielski, ale to już coś. Zamiast nastawiać alarm, wystarczy powiedzieć, na którą ma się nastawić. Niestety, budzik reaguje również na okrzyk „drzemka”, co nie motywuje do wstawania, lecz raczej powtarzania tego jednego słowa bez ruszania się z łóżka.

5. Budzik z wibracjami

Sonic Bomb to budzik, który nie tylko się rozświetla i emituje dźwięk o natężeniu 120 dB (startujący samolot to 140 dB), ale również ma dodatek w formie wibrującej (a raczej skaczącej) podkładki. Można ją umieścić pod poduszką śpiocha. Oddziaływanie na 3 zmysły ma spore szanse powodzenia…

6. Budzik, który zmusza Cię do ćwiczeń

Ten budzik nie dość, że budzi, to jeszcze poprawia umięśnienie. Shape Up Alarm Clock działa w ten sposób, że aby wyłączyć alarm, trzeba 30 razy podnieść hantle. Ważne, aby codziennie kłaść budzik po przeciwnych stronach łóżka – inaczej rozbudujemy mięsień tylko w jednej ręce.

7. Budzik dywanowy

Nawet najbardziej finezyjny budzik można potraktować młotkiem i uciszyć raz na zawsze. Carpet Alarm Clock pomyślany został tak, że aby go wyłączyć, trzeba stanąć na dywaniku obiema stopami.

8. Budzik dla oszczędnych

Ci, których motywują do pracy głównie pieniądze, powinni sprawić sobie budzik z wbudowanym Wi-Fi. Przy każdym włączeniu drzemki i próbie przesunięcia godziny wstawania, łączy się z Twoim kontem i przekazuje określoną kwotę na uprzednio wybrany cel charytatywny.