Sztućce biurowe od BIC

Markę BIC zna każdy, kto pracuje w biurze (i nie tylko). Ich długopisy mają wszyscy. BIC jest również firmą, która stara się wprowadzać liczne innowacje do biurowego (i codziennego) życia. Mieliśmy już jednorazowe komórki, teraz zaś BIC przygotował gadżet, który w biurze może być niezwykle przydatny – nasadki na długopisy, które pozwalają zamienić  jednorazowy długopis w widelec bądź łyżkę.

Dine Ink, tak bowiem nazywa się kolekcja skuwek BIC’a to po prosu zwykłe nasadki, ale rozbudowane o plastikowe końcówki w formie widelca, noża i łyżki. Aby długopisy przerobić na sztućce, wystarczy nałożyć końcówkę i mamy – może nie ultra wygodne  – ale na pewno poręczne, narzędzie do konsumpcji.

Dine Ink pojawił się już kilka lat temu w ramach konkursu Designboom. Teraz jednak BIC postanowił pomysł wykorzystać i wprowadzić go do masowej produkcji. Zestawy Dine Ink sprzedawane będą w paczkach zawierającyh jeden komplet nasadek – sztućców. Cena jeszcze nie jest znana (ani termin w jakim gadżet dla biurowych łakomczuchów dotrze do Polski), ale raczej nie będzie to kosztowny zakup. Poza biurem, Dine Ink może przydać się również w podróży. Ciekawy pomysł prawda?