Rekrutacja na stanowisko kata w Indiach

Wydaje się Wam, że makler to najbardziej stresujący zawód świata? A co powiecie na profesję kata? Na takie właśnie stanowisko jest obecnie wakat w Indiach. Zainteresowani?

Kat w Indiach potrzebny jest ze względu na planowaną egzekucję Ajmal Amir Kasab’a , który jest jednym z islamskich terrorystów odpowiedzialnych za atak w Mumbaju, w 2008 roku, w którym zginęły 173 osoby Wyrokiem z 6 mają, Kasab został skazany na śmierć przez powieszenie. Problem polega na tym, że ostatni egzekutor odszedł już na emeryturę, a „ceremonii” wieszania nie ma komu dokonać.

Mammu Singh, to ostatni żyjący, emerytowany już, egzekutor w Indiach. Profesja miała do tej pory rodzinne korzenie – ojciec Mammu wieszał zamachowców Indira Gandhi. Tylko on wie, jak prawidłowo przeprowadzić wieszanie. Mimo dość oczywistej kandydatury (choć w stanie spoczynku) rząd zdecydował się rozpocząć rekrutację na stanowisko egzekutora.

Ponieważ Kasab jest społecznie znienawidzony zgłosiło się już kilku chętnych, którzy chcą „zająć się” problemem. Jaka będzie decyzja rządu? Czy powierzą stanowisko młodemu, ale nie doświadczonemu katu czy też zdecydują się na osobę mającą wprawę w prowadzeniu egzekucji nie wiadomo – jedno jest pewne – takiej „fuchy” nie da się zazdrościć.