Precz z krawatami w pracy! (dla dobra ekologii)

Krawat jest standardowym wyposażeniem każdego mężczyzny posiadającego pracę biurową. Nie wszyscy jednak dobrze czują się w krawatach – tak naprawdę, większość mężczyzn najchętniej przestałaby je nosić, gdyby tylko regulamin pracy na to pozwalał. Pracownicy w Bombaju zaczęli walczyć z koniecznością noszenia krawatów w pracy zasłaniając się przy tym… ekologią oraz oszczędnościami pracodawców.

Grupa pracowników w Bombaju postanowiła wypowiedzieć wojnę niewygodnym krawatom. Swoim pracodawcom tłumaczą, że krawaty sprawiają, że pracownikom jest bardziej gorąco –  a przez to zwiększają oni klimatyzację. W efekcie cierpi na tym nie tylko kieszeń pracodawcy, który musi płacić wyższe rachunki, ale również środowisko naturalne – do atmosfery dostaje się bowiem więcej dwutlenku węgla.

BBC, które jako pierwsze przedstawiło pomysł pracowników z Bombaju światu dodaje, że klimatyzacja w upalnym Bombaju pochłania ponad 1/3 rocznego zużycia energii elektrycznej. Ściągnięcie krawatów miałoby więc dobroczynne skutki również w szerokim, a nie tylko jednostkowym aspekcie. Jak na razie, grupa pracowników walczących z krawatami chce przeforsować pomysł na Dzień Bez Krawata, który miałby odbyć się 3 maja – dokładnie w środku lata w Bombaju. (W Europie, dniem bez krawata jest 2 czerwca)

Czy gdybyście mogli – też wolelibyście zrzucić krawaty?