Osobliwe zawody – profesjonalny pustelnik

Michael Daum od tygodnia pracuje jako – prawdopodobnie – pierwszy na świecie profesjonalny pustelnik. Jak donosi CBS, Daum, który obecnie ma 55 lat, będzie odpowiadał za opiekę nad swoim pustelniczym domkiem oraz rozmawiał z turystami odwiedzającymi szwajcarskie opactwo. W ramach jego obowiązków leży też udzielanie filozoficznych mądrości.

Pustelnik musi być odporny na samotność, ale nie może być jednak społeczną niemotą. W zasadzie musi być mocno socjalny, bo jego zadaniem jest tez prowadzenie konwersacji z turystami, którzy licznie odwiedzają opactwo. W zasadzie zatem na możliwość odosobnienia i spokoju, pustelnik nie ma co liczyć.  Jak donoszą media – to właśnie nadmierna popularność turystyczna pustelniczej chatki sprawiła że ostatni dwa pustelnicy zrezygnowali z życia w „odosobnieniu”.

Na ofertę pracy opublikowaną przez szwajcarskie miasteczko Solothurn, zgłosiło się 22 osób. Wygrał były policjant, który posiada nie tylko ciekawa osobność ale również odpowiednia aparycję. W miejscu, w którym osiadł, pustelnicy żyli od XV wieku. Tyle, że dotąd robili to za darmo. Daum otrzyma zaś 24.000$ rocznie, mieszkanie oraz płatny urlop (w czasie którego zapewne zapragnie odpocząć od ludzi).

Tagi: