Nietypowe zarobkowanie (cz. I – znaleziska)

Archeologowie zawodowo zajmują się znajdowaniem starożytnych, często cennych przedmiotów. Okazuje się jednak że nie tylko Indiana Jones może żyć z tego co znajdzie. Oto kilka sposobów na życie z tego, co leży na ziemi, lub pod ziemią.

 1. Domowe polowanie na skarby
 2. W piwnicach i strychach naszych domów mogą kryć się prawdziwe skarby. Białe kruki literatury, stare odznaczenia wojskowe, a nawet figurki z jajek z niespodzianką. Na świecie są kolekcjonerzy wszystkiego. Zamiast więc wyrzucać 10 letnią lalkę Barbie z dzieciństwa, lepiej najpierw sprawdzić w Internecie, czy przypadkiem nie jest ona warta tyle, co nowy telewizor plazmowy.

 3. Skarby naturalne
 4. Muszelki, kamienie, fragmenty skał, ciekawe fragmenty kory – to wszystko co leży w lasach i w górach zupełnie za darmo, jeśli tylko ma ciekawą formę może zostać sprzedane jako materiał do rękodzieła.

 5. Skarby ze śmietnika
 6. We własnym śmietniku nie znajdziemy może żadnych skarbów, ale za to w śmietnikach celebrities jak najbardziej. Amerykańskie gwiazdy wynajmują już specjalną „śmietnikową ochronę” która ma dbać o bezpieczeństwo zawartości ich koszy. Ciekawe ile można by dostać za kubek po lodach które jadła Doda ?

 7. Brylanty z odkurzacza
 8. Pewien człowiek w Kalifornii, został wynajęty do wytrzepania i wyczyszczenia dywanu w jednym ze starych, ekskluzywnych teatrów, który miał być remontowany. Dokładne trzepanie dywanu, pozwoliło mu zgromadzić biżuterii i kamieni szlachetnych pogubionych przez widzów, na łączną kwotę 2000$.

 9. Festyny, imprezy i aluminium
 10. Imprezy plenerowe w dużych miastach, które gromadzą tysiące uczestników to raj dla złomiarzy, którzy polują na puszki i butelki. Okazuje się jednak że po wielkich imprezach znaleźć można nie tylko puszki, ale też: zegarki, portfele, komórki, kolczyki, pierścionki a czasem nawet bieliznę. Ta ostatnia jest jednak trudna do odsprzedania

 11. Skarby podziemne
 12. Detektor metalu (w Polsce dostępny już za 800 zł) i kawałek nadmorskiej plaży lub parku wystarczy, by zbierać monety, biżuterię i wszelkiego rodzaju dobra. Połączenie zarobkowania z dobrą zabawą.

Więcej pomysłów na życie ze znalezisk