Nicecritic.com, czyli jak powiedzieć koledze, że ma nieświeży oddech?

Praca w zespole wymaga kompromisów i umiejętności współpracy. Bywa jednak tak, że nasi współpracownicy robią coś co nas irytuje, drażni lub nam przeszkadza. Niekiedy są to sytuacje o których trudno powiedzieć komuś wprost, nie każdy bowiem jest tak asertywny. Nieświeży oddech, podkradanie jedzenia z lodówki pracowniczej, głośny i donośny śmiech, plotkowanie – to sytuacje które najczęściej przeszkadzają współpracownikom. Niestety, nie każdy umie zwrócić koledze z pracy uwagę, że powinien częściej zmieniać odzież, czy samemu kupować sobie jedzenie. Czy w takiej sytuacji na zawsze skazani jesteśmy na męczący kontakt ze współpracownikami?

Dla rozwiązania takich problemów, powstała strona internetowa nicecritic.com. Każdy użytkownik, który ma do zakomunikowania komuś coś niezbyt przyjemnego, może znaleźć na stronie odpowiednią formułę i wysłać ją do kolegi z pracy przez witrynę. Kolega, nigdy nie dowie się kto wysłał mu tą wiadomość. Twórcy serwisu przygotowali pomysły na niemalże każdą sytuację, a każda wypowiedź jest kulturalna i grzeczna – tak że żaden współpracownik nie powinien poczuć się obrażany.
Jakie teksty znaleźć możemy w nicecritic.com? Najróżniejsze. Są więc hasła dotyczące współpracy w grupie: „Pozwalanie innym na zabieranie głosu pomoże w dzieleniu się pomysłami”, „Na następne spotkanie lepiej się przygotować”, zachowania w biurze „Może rozważysz opcję wprowadzenia nowych dowcipów do Twojego repertuaru”, a nawet higieny osobistej „Miętowe pastylki skutecznie odświeżają oddech”. Każde skonstruowane jest tak, by zawierać sugestię tego co jest przeszkadzające dla innych, ale bez obrażania podmiotu wiadomości. Dla mało asertywnych osób to wspaniała możliwość zwrócenia innym uwagi.
Niestety, nie mamy jeszcze wersji polskiej strony, wszystkie wiadomości można więc wysłać jedynie po angielsku.