Mobilne biuro w centrum lasu

kantoor-karavaan.jpg.662x0_q70_crop-scaleChoć większość z nas nadal pracuje w tradycyjnej formie (biurowiec i praca od 9.00 do 17.00) nowe technologie i zmieniająca się rzeczywistość komunikacyjna pozwala na totalną zmianę paradygmatu pracy.  By realizować zadania, wcale nie trzeba siedzieć w biurze. Można w lesie. Nawet w całym zespołem. Pomysł na biurowy, kilkudniowy piknik bez straty dni pracy to propozycja grupy z Holandii, która stworzyła  KantoorKaravaan – mobilne biuro w centrum lasu.

Obcowanie z naturą relaksuje, redukuje stres i powoduje, że stajemy się milsi i bardziej produktywni. Pracując w dużej aglomeracji, trudno jednak o częsty kontakt z naturą. Chyba, że wszyscy w biurze mają laptopy, a szef ma nieco fantazji.  W Holandii pod Amsterdamem powstało mobilne biuro zdolne pomieścić do 35 pracowników i posiadające wszystko, co jest potrzebne do efektywnej pracy. Innymi słowy mówiąc, można pojechać na biurowy, kilkudniowy camping i nie tracić cennych godzin pracy.

KantoorKaravaan to biura wykonane na bazie camperów i przyczep campingowych. Posiadają podłączenie do Wi-fi, baterie umożliwiające zasilanie sprzętu, kuchnię z ekspresem do kawy i łazienkę. Każdy zainteresowany praca na łonie natury, może sobie takiego campera  w środku lasu wynająć i w ciągu dnia pracować, a w czasie przerw iść na wycieczkę do lasu. Wieczory można spędzać przy ognisku nocując w namiotach. Tym samym, wynajmując KantoorKaravaan na kilka dni, można zapewnić pracownikom niezwykłą opcję naa integrację, jednocześnie nie tracąc dni pracy.

Czy pojechalibyście na taki pracowniczy kemping, jeśli szef by wam to zaproponował?