Krawat dla biznesmenów na rowerach

Wielokrotnie zachęcałam do rozważenia zamiany kosztownego i destrukcyjnego dla środowiska środka transportu jakim jest samochód, na ekologiczny, tani i zdrowy rower (również w wersji konferencyjnej). Oczywiście, nie zawsze do pracy da się dojechać rowerem, a jesienno – zimowa aura nie sprzyja też tego typu podróżom do pracy. Niemniej jednak coraz większa ilość pracowników – zwłaszcza w większych miastach – decyduje się na dojazd do pracy rowerem, który pozwala uniknąć korków i zażyć nieco ruchu. Osobom tym, przydałby się „biznesowy krawat dla rowerzysty”, poprawiający bezpieczeństwo na drodze.

Krawat poprawia bezpieczeństwo, jest bowiem odblaskowy – dzięki temu, biznesmena na rowerze widać już z daleka. Nie groźny mu więc nadjeżdżający z naprzeciwka samochód czy inny rowerzysta. Krawat w dziennym świetle wygląda zupełnie normalnie i nie rzuca odblaskowych cieni na twarze innych biznesmenów na porannym zebraniu. Jak Wam się taki pomysł podoba?

Niestety, aby bezpieczeństwo na rowerze mogło być pełne, przydałoby się jeszcze coś odblaskowego na plecach. Może logo firmy? Mielibyśmy od razu darmową reklamę! Jako wykończenie stroju, proponuję odblaskowe sznurówki.

źródło:designindaba.com