Kiedy twój kolega z pracy brzydko pachnie- powiesz mu?

Zdarzyło ci się pracować z osobą której higiena osobista pozostawiała wiele do życzenia? A może z osobą która nie miała w zwyczaju myć zębów? Zwracasz uwagę szefowi jeśli rozepnie mu się rozporek?
W życiu każdego pracownika zdarzają się sytuacje cokolwiek krępujące – szefowi coś przykleiło się do nosa, kontrahent ma pietruszkę na zębach, a koleżanka z pracy ubrała takie mini, że nie powstydziłaby się go Ciociolina – co robisz w takich sytuacjach – reagujesz czy udajesz że niczego nie dostrzegasz? Powiedzenie komuś, że powinien się umyć, bo brzydko pachnie może być poważnie krępujące – z drugiej strony wąchanie niezbyt przyjemnych wyziewów kolegi może skutecznie obniżyć zadowolenie z pracy.

Serwis CareerBuilder zapytał 4400 amerykańskich pracowników, co robią w krępujących sytuacjach opisanych powyżej. Badacze postanowili zbadać też, czy więcej osób zdecyduje się zwrócić uwagę pracownikowi na tym samym lub niższym niż na wyższym stanowisku. Okazało się, że to ile osób zdecyduje się zwrócić uwagę drugiemu pracownikowi zależy nie tylko od kalibru sytuacji ale również wzajemnej relacji stanowisk. Poniżej bardziej szczegółowe wyniki:

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że jego rozporek jest rozpięty?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że ma coś w nosie?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że ma jedzenie na zębach?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że ma rozburzone włosy ?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że ma poplamione ubranie?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że przydałaby się mu miętówka?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że powinien się wykąpać?

Czy powiedziałbyś współpracownikowi, że nieodpowiednio ubrał się do biura?

Widać wyraźnie, że najłatwiej nam zwracać uwagę pracownikom na równorzędnych stanowiskach. Z pracownikami na niższym stanowisku, amerykanie mają problem- a Polacy? Jak uważacie?

Zdarzało Wam się zwracać uwagę współpracownikom w podobnych sytuacjach? Jaką uważacie za najbardziej krępującą? Zwrócilibyście uwagę szefowi?

źródło:careerbuilder.com