Jak ukryć kaca w pracy?

Pracownicza impreza, urodziny przyjaciółki, wieczór kawalerski ? Choć imprezy w środku tygodnia nie należą do najlepszych pomysłów, bywa że zdarza się nam w nich uczestniczyć.

A jeśli nie zachowamy kontroli, w efekcie na drugi dzień, zamiast słonecznego poranka zapowiadającego cudowny dzień w naszej ukochanej pracy, mamy kaca zabójcę, który tylko czyha na to, by rozłożyć nas na łopatki. W takiej sytuacji pozostaje zawsze urlop na żądanie. O ile sytuacja taka zdarza nam się maksymalnie czwarty raz w tym roku.  Jeśli urlop jest niemożliwy, to nie ma  rady, trzeba iść do pracy i najważniejsze – nie dać się złapać na kacu.

Co zrobić aby ukryć kaca w pracy:

  1. Nie noś okularów słonecznych
  2. Może przystoją gwiazdom Hollywood, ale ustalmy – ty nią nie jesteś. Gdyby tak było, nie siedziałbyś teraz w biurze z kacem, tylko leczył go drinkiem z palemką gdzieś na plaży w Caracas.

  3. Nie pij łapczywie wody
  4. 1,5 l butelkę wody schowaj pod biurkiem i korzystaj ze szklanki. Płyny musisz uzupełnić, ale rób to dyskretnie.

  5. Nie mów zbyt dużo. Zwłaszcza o wczorajszym wieczorze
  6. Jeśli tylko zaczniesz opowiadać o tym jak wczoraj tańczyłeś na barze, albo o tym że zupełnie nie pamiętasz gdzie mogłeś zostawić laptopa i jednego buta, prawdopodobnie Twoi koledzy z pracy zaczną coś podejrzewać.

  7. Dbaj o oddech
  8. Kup miętówki lub odświeżacz. To co może Cię niechybnie zdradzić to zapach przetrawionego alkoholu. Nie dość że się wyda, że masz kaca, to jeszcze dodatkowo znajomi zaczną omijać Cię szerokim łukiem. A nie chcesz chyba żeby potem dziewczyny z księgowości mówiły między sobą „ wiesz, no ten któremu tak niemiło pachnie z ust…”

  9. Nie zaśnij
  10. Ustaw sobie alarm w telefonie, który na wszelki wypadek będzie wybudzał Cię z letargu co pół godziny, spaceruj, lub cokolwiek co wchodzi w ramy Twoich obowiązków i jest zajmujące.

A po powrocie do domu, połóż się grzecznie spać i nie ratuj się klinem. W przeciwnym razie, Twoja jednodniowa walka z kacem może przerodzić się w krucjatę.