Ile musicie pracować by kupić 14” telewizor?

Jak długo musielibyście pracować aby zarobić na 14″ markowy telewizor? Najdroższy jaki znalazłam kosztuje 600 zł – weźmy więc pod uwagę model z „wypasem”. 600 zł to przy naszych średnich zarobkach (2000 netto) 48 godzin pracy – czyli niewiele ponad pracowniczy tydzień. Nawet zakładając że mamy minimalną krajową, to z zakupem telewizora uwinęlibyśmy się w niecałe trzy tygodnie. W Bangladeszu, Binoy Kumar Karmakara, aby otrzymać 14″ telewizor Sony pracował zabijając szczury, przez cały rok.

Bangladesz cierpi na plagę gryzoni. Każdego roku, szczury zjadają około 10% produkcji zboża- co w kraju w którym ludzie umierają z głodu na ulicach nie jest do zlekceważenia. Rząd postanowił walczyć ze szczurami, ale jest ich tak dużo, że bez pomocy obywateli nie ma możliwości aby choć trochę wytrzebić przerośnięte stada. Stąd propozycja do mieszkańców by zabijali szczury a w zamian najlepsi dostaną nagrodę.

W motywacji do zabijania szczurów (lub chęci posiadania telewizora) najlepszy okazał się Binoy Kumar Karmakara który w ciągu roku zabił 39,650 szczurów. To średnio 108 szczurów dziennie – co oznacza że dla naszego mistrza w eksterminacji sympatycznych skądinąd zwierzątek, zabijanie szczurów było codzienną pracą. Dość osobliwą co prawda.

źródło: weirdasianews.com