A teraz to mi to…loteria i policjanci

Kto z pracujących na etacie osób nie uśmiechał się z rozrzewnieniem oglądając słynną niegdyś reklamę Totalizatora Sportowego, na której ubrany w hawajski strój mężczyzna do krzyczącego szefa mówi, że teraz to już mu wszystko Lotto. Ciekawe, jaka była mina komendanta posterunku policji z Budaors na Węgrzech, gdy zobaczył wypowiedzenie od wszystkich swoich pracowników – a było ich „tylko” 15. Funkcjonariusze zwolnili się, bo wygrali na loterii.

Cały oddział funkcjonariuszy policji wypełnił wspólnie kupon na loterię. 15 posterunkowych miało sporo szczęścia – nie tylko skreślili trafnie wszystkie liczby, ale również trafili sporą kumulację. Wygrali wspólnie ponad 15 mln $ – na każdego policjanta przypaść ma równowartość prawie 3 mln złotych. To szósta pod względem wielkości nagroda w węgierskim totku.
W Budaors trwają poszukiwania nowych policjantów, a na razie – aby mieszkańcy byli bezpieczni – ściągane są dodatkowe posiłki z innych miast. Ciekawe czy od tej pory lotto stanie się ulubioną grą służb mundurowych.