A może studia z uprawy marihuany?

Socjologia, filozofia, ekonomia – po tych kierunkach nie ma pracy. Może zatem – skoro koniecznie chcemy iść na studia – wybrać się na kierunek na którym nauczymy się uprawy konopi indyjskich? Niestety, ten kierunek studiów dostępny jest jedynie w USA.

Studia z uprawy marihuany? To nie żart, taki kierunek (jako studia podyplomowe) istnieje na Uniwersytecie Greenway w Arizonie. Studenci podczas zajęć uczą się wszystkiego na temat hodowli konopi indyjskich ich sprzedaży na cele medyczne oraz obowiązującego w stanie prawa umożliwiającego rozwój biznesu. W Arizonie wydano dotychczas ponad 200 licencji umożliwiających uprawę konopi na cele medyczne. W uzyskaniu licencji pierwszeństwo mają osoby z odpowiednią, ekspercką wiedzą na temat marihuany, a kursy doszkalające na Uniwersytecie Greenway pozwalają taka wiedzę, poświadczoną dyplomem, zdobyć.

Niestety, studia mają sens tylko wtedy, kiedy istnieje później możliwość zdobycia licencji i założenia biznesu. Opcja bycia legalnym dostawcą marihuany to jednak dość ciekawy pomysł na karierę, nie uważacie?