Najlepsza praca na świecie dla Brytyjczyka!

Konkurs na zdobycie najlepszej pracy na świecie rozstrzygnięty. Brytyjczyk Ben Southall pokonując 34 tys. kandydatów będzie mógł rozpocząć 1 lipca pracę na słonecznej i luksusowej wyspie Hamilton. Za 6 miesięcy uroczych wakacji zapłacą mu 110.000$. Ben Southall niewątpliwie wiele zyska dzięki temu, że dał się skusić do udziału w tajemniczym konkursie. Jeszcze więcej zyska jednak pomysłodawca najlepszego pomysłu marketingowego świata.

Po zakończeniu kampanii rekrutacyjno – marketingowej Queensland Tourism Board, firma odpowiedzialna za pomysł promocji wyspy Hamilton ogłosiła, że proces rekrutacji, nagroda i nagłośnienie całej akcji kosztowała 1,7 mln A$. W zamian, wartość oglądalności strony i medialnego szumu wokół wyspy wyceniono na 100 mln A$. Dodatkowo, w tym roku, zainteresowanie wakacjami nie tylko na wyspie Hamilton, ale również w pozostałych częściach Australii wzrosło o 4%.

Ben Southall jest fundraiserem, czyli osobą która zbiera pieniądze na cele charytatywne – w tej branży nie zarabia się wiele, wakacje więc na pewno Benowi się przydadzą. Nam pozostaje tęsknota za egzotyką lub…szukanie pracy która pozwoli nam na takie wakacje!