Myszka by móc pracować „na kolanie”

Pracując zdalnie i mobilnie, ciągle się przemieszczając, jesteśmy zmuszeni korzystać z różnych miejsc do pracy. Bywa, że kawiarniany stolik lub miejsce w pociągu jest tak ciasne, że kiedy umościmy się już z laptopem, to na jakikolwiek ruch nie ma miejsca, a o tym, by na stoliku położyć też myszkę, można zapomnieć. Co w takiej sytuacji, kiedy touch pad laptopa kompletnie nam nie odpowiada?

Rozwiązanie znaleźli Chińczycy – jest nim krzywa, wygięta w łuk myszka, którą można operować na nierównych powierzchniach – np. na kolanie lub oparciu siedzenia. Arc Mouse wygląda bardzo ładnie i podobno jest wygodna w użytkowaniu. Bezprzewodowa sprawdza się podobno również na płaskiej powierzchni – czyli tam, gdzie jednak przy stoliku zmieścimy się z ręką.

Niestety nie wiadomo, czy myszki będą produkowane w różnych rozmiarach „kolan” – tak by pasować zarówno do tego wychudzonego jak i otyłego pracownika. Na razie powstał dopiero prototyp, który – miejmy nadzieję – uda się sprzedać jakiemuś znanemu producentowi.

źrodło:inventorspot.com