Mercedes od pracodawcy – na Mikołaja

Pamiętacie prezent, który zrobiła swoim pracownikom Ophra? W 2004 roku, 276 najbliższych współpracowników znalazło pod choinką samochód Pontiac G6 sedan. Prezent celebrytki wywołał wśród pracowników chyba wszystkich firm falę zachwytu – posłuchajcie zatem, jak w tym roku pracowników za ciężką pracę i uratowanie firmy przed katastrofą nagrodził prezes Yabulu.

Yabulu to australijska firma, która zajmuje się rafinowaniem niklu. Firma zatrudnia 800 pracowników i jeszcze rok temu była nad skrajem przepaści zwanej bankructwem. Uratował firmę Clive Palmer, jeden z najbogatszych Australijczyków, który wcześniej dorobił się na żelazie. Po przejęciu firmy, zapytał pracowników wprost „co możemy zrobić by uratować firmę”. Udało mu się tak zaangażować ludzi do działania, że w ciągu roku zaoszczędzono 16 mld $AU. Ponadto firma zaczęła lepiej prosperować dzięki zwiększeniu zapotrzebowania na jej produkty. Teraz, Palmer dziękuje pracownikom. Na bogato.

55 najlepszych pracowników otrzyma w ramach premii Mercedesa. 700 – wakacje w 5 gwiazdkowym hotelu na Fidżi dla dwóch osób. Pozostałych 50 pracowników – weekend w luksusowym Sheratonie Mirage Port Douglas. W ten sposób każdy z pracowników, zostanie nagrodzony za trud jaki włożył w ratowanie firmy. To prawdziwie suta nagroda za rok pracy.

źródło:smh.com.au