Masz doświadczenie w lotach pozaziemskich? Możesz pracować w hotelu

Kandydaci do pracy często narzekają na to, że pracodawcy wymagają ogromnego doświadczenia i umiejętności, których na danym stanowisku pracy i tak nie będzie się wykorzystywać. Sztandarowym przykładem jest tu znajomość języka angielskiego – wymagana, ale niekoniecznie egzekwowana w pracy. Co powiecie zaś na wymóg doświadczenia lotu na statku kosmicznym aby pracować w obsłudze hotelu?

Nie będzie to jednak zwykły hotel, lecz hotel umieszczony na ziemskiej orbicie. Amerykańska firma Bigelow Aerospace chce bowiem otworzyć w niedługim czasie taki przybytek. Dwa pierwsze moduły – Genesis 1 i Genesis 2 zostały już wystrzelone w kosmos. Teraz – poza pozostałymi elementami hotelu, trzeba zapewnić też obsługę, a nie każdy boy hotelowy poradzi sobie w pracą w stanie nieważkości. Zamożnych klientów chcąc spędzić noc nie tyle pod gwiazdami, co wśród nich, na pewno zaś nie zabraknie.

Bigelow Aerospace chce podebrać pracowników NASA, która zresztą planuje redukcję etatów astronautów. O pracę w hotelu ubiegać mogą się również cudzoziemcy, o ile odbyli lot w przestrzeni kosmicznej i mają za sobą kurs przygotowawczy według programu agencji kosmicznych.

Zapewne rekruterzy Bigelow Aerospace nie cierpią na nadmiar aplikacji.