Letnie obuwie nie pasuje do pracy

Ostatnie dni mamy nieco chłodniejsze, ale jeszcze kilka tygodni temu, ledwo byliśmy w stanie w biurze wytrzymać. W jakich butach chodziliście wtedy do pracy bądź na spotkania rekrutacyjne? W opinii Europejczyków, chodzenie w odkrytych, letnich butach do pracy jest wysoce nieprofesjonalne.

Z badań przeprowadzonych na ponad 10.000 ankietowanych z całego świata wynika, że odkryte obuwie nie nadaje się do pracy. Uważa tak 86% mieszkańców Ameryki Północnej i 72% Europejczyków. Choć są tu wyjątki – na letnie obuwie zgadza się część Włochów (23%) i Austriaków (co czwarty – 25%). Nieco częściej zgadzamy się z tym, że sandałki może do pracy założyć kobieta, ale mężczyzna musi już niestety chodzić w pełnych butach. W biurach, w których jest klimatyzacja, pełne obuwie to mały problem, ale tam, gdzie panuje upał, taki dress code może być wysoce męczący.

W sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej powinniśmy dbać o ubiór jeszcze mocniej – mamy w końcu tylko jedną okazję na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.