Lepsze dodatki pozapłacowe przyciągają

Czy dodatkowe ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie czy karta na siłownię mogą skłonić pracownika do zmiany pracy na korzyść tego pracodawcy, który oferuje lepsze dodatki pozapłacowe? Kanadyjskie badania mówią, że tak. Jak mocno cenimy dodatki, które otrzymujemy od pracodawcy poza pensją?

Ponad połowa pracowników – 52%, zdecydowała by się na zmianę pracodawcy tylko dlatego, że mieliby lepsze dodatki pozapłacowe (przy założeniu braku zmiany pozostałych warunków pracy). Oznacza to tyle, że wystarczyłoby dodać pracownikowi opiekę medyczną, dodatkowe urlopy lub regularne darmowe lunche by skłonić go do zmiany pracodawcy nawet bez zwiększania wynagrodzenia.

Co nas kusi w dodatkach pozapłacowych?

Z kanadyjskich badań przeprowadzonych przez towarzystwo ubezpieczeniowe Canada Life Group Insurance wynika, że tylko 2% pracowników nie ceni dodatków pozapłacowych otrzymywanych od pracodawcy i nie mają one znaczenia dla samopoczucia pracownika.

W świetle badań, subiektywna wartość dodatków poza płacowych rośnie – cenimy je bardziej niż kilka lat temu, a ich szeroki wachlarz może być dla pracodawcy kartą przetargową w walce o specjalistów (choć jednocześnie nadal cenimy pensję i dodatki będą miały rację bytu wtedy, kiedy i pensja będzie sensowna). A jakiego rodzaju bonusy cenicie w pracy najbardziej? Bony świąteczne? Karty zakupowe? Ubezpieczenie grupowe? Podzielcie z nami opinią.

źródło:employeebenefits.co.uk